Three Mountains Hard Enduro Bansko: Пълна победа за Теодор Кабакчиев в „Профи“

28 Юни 2020

Световният шампион в Супер Ендуро сериите Теодор Кабакчиев (Екстрийм Рейсинг, КТМ) стартира повече от чудесно 2020, печелейки убедително в клас „Профи“ двудневната надпревара Three Mountains Hard Enduro Bansko – първи кръг от Републиканския шампионат (BG-X Enduro Championship). Общо 137 състезатели бяха подали заявки за участие в състезанието, което премина при отличната организация от страна на Мото Дружина Банско, Българска федерация по мотоциклетизъм и Община Банско. Както Moto-Zone.bg съобщи, вчера се състоя навигацията по GPS, а днес се проведе атрактивен Ендурокрос на затворено трасе.

Над 1000 души публика се събра в района на сградата на бившата казарма в планинския курорт, за да наблюдава атрактивните маншове.

След перфектното представяне в навигацията на клас „Профи“, Теодор Кабакчиев продължи в същия дух и днес. Габровецът триумфира с 45.8 секунди аванс в първия манш и 21.8 във втория, добавяйки максималните 15 точки към актива си за деня. Така състезателят с вече добре познатия на феновете №23 събра общо 40 точки от двата дни и спечели без проблем Three Mountains Hard Enduro Bansko.

Втори и трети днес в двата манша финишираха Любомир Иванов (МСК Препараторите) Илиан Кузманов (СК АФГ ТИМ, Honda), които оформиха топ 3 и в крайното класиране на Three Mountains Hard Enduro Bansko съответно с 34 и 30 точки.

Трима състезатели на МСК WINBET Hard Riders окупираха челната тройка в клас „Експерт“ днес. Първи както в Ендурокроса, така и в овърола стана Кристиан Петров (KTM, 40 т.) Челната тройка днес допълниха Станислав Кирилов (КТМ) и Атанас Ангелов (Husqvarna). С общо 34 точки Кирилов грабна среброто в първия кръг от РШ, а бронзът отиде при Дурмушали Саидходжа (МСК Шарп Райдърс, Husqvarna) с 23 точки.

Доста интересна беше надпреварата в клас „Сеньори“ (за състезатели над 45 годишна възраст), където първият манш бе прекратен заради контузия на Стоян Пачарозов (KTM). Състезателят на МСК ЕКС Ендуро Кърнаре все пак успя да стартира и завърши първи двете пробягвания с убедителен аванс от 16.5 секунди в първото и 16.7 секунди във второто, осигурявайки си максималните 15 т. за деня. Втори и трети днес завършиха Георги Дамянов (МСК Хард Райдърс, Husqvarna) – 12 т. и Габриел Тотев (Алба Дамасцена МСК, КТМ) – 10 т. Заради проблеми в навигацията вчера Пачарозов се класира на третото място в Three Mountains Hard Enduro Bansko с 31 т. Победител стана Асан Имамов (Ендуро Клуб Корница, КТМ) – с 34 точки, следван от Дамянов със същия брой точки.

В клас „Стандарт“ победител днес стана Камен Дочев (МСК Ендуро Севлиево, KTM), следван от съотборника му Иван Печев (Husqvarna) и Гюннур Ходжа (Алба Дамасцена МСК, Hudqvarna). С общо 37 точки Дочев триумфира като победител в Three Mountains Hard Enduro Bansko, а негови подгласници станаха Гечев с 34 точки и Ерай Ремзи (Gas gas) от казанлъшкия клуб с 24 точки.

С максималните 40 точки от двата дни и победа от Three Mountains Hard Enduro Bansko си тръгна и единствената дама в стартовия списък Габриела Мартинова (СК Екстрийм Рейсинг, КТМ).

Републиканският BG-X Enduro шампионат продължава на 11-12 юли с надпреварата Хард Ендуро Горна Малина край София.